Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: Domyślna czcionka A Większa czcionka A+ Największa czcionka A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa nr 128 im. Marii Skłodowskiej-Curie

BIBLIOTEKA

Bibliotekarz: mgr Michał Łuczyński

Godziny pracy:

poniedziałek 7:45 – 14:45
wtorek 8:00 – 13:30
środa 9:00 – 15:00
czwartek 9:00 – 14:30
piątek 9:30 – 12:30


Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Korzystają z niej także absolwenci i rodzice, którym polecamy ciekawe książki w zakresie: wychowania, dysleksji, terapii pedagogicznej. Księgozbiór biblioteki jest stale wzbogacany o nowości wydawnicze, słowniki, albumy, encyklopedie. Oprócz tradycyjnej pracy, w bibliotece organizowane są zajęcia z edukacji czytelniczej – lekcje czytelnicze, biblioteczne oraz konkursy.

W poniedziałki od godziny 800 działa koło czytelnicze, którego uczestnikami są dzieci z klas III. Zajęcia mają na celu popularyzację czytelnictwa (opowiadań i fragmentów książek autorów także mniej popularnych w gronie młodych czytelników), wyrabiania dobrych nawyków spędzania czasu wolnego z książką, kulturą. Tematem ostatnich spotkań było opowiadanie Ks. Mieczysława Malińskiego Jest taki kwiat oraz fragmenty książki Doroty Terakowskiej Tam, gdzie spadają Anioły. Każde z dzieci miało możliwość utożsamienia się z głównymi bohaterami opowiadania i opowiedzenia o swoich odczuciach. Po uważnym wysłuchaniu czytanych fragmentów młodzi czytelnicy pracowali w grupach, wykonując ilustracje do fragmentów opowiadania, z których ilustrowaną opowieść zatytułowaną Jest taki kwiat. Na zajęciach realizowane były także ćwiczenia kształtujące umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Realizowane są także lekcje biblioteczne mające na celu zapoznanie uczniów klas pierwszych ze zbiorami i regulaminem biblioteki szkolnej, budową książki oraz zasadami należytego obchodzenia się z nią. W klasach starszych przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące wydawnictw informacyjnych, a także lekcje popularyzujące twórczość pisarzy i poetów polskich.

W bibliotece działa aktyw biblioteczny, którego członkowie z dużym zaangażowaniem włączają się w organizację życia biblioteki. Dla nich kontakt z książką to przyjemność i okazja do rozwijania swoich czytelniczych zainteresowań. Uczniowie, pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza, uczą się dbać o książki, naprawiać zniszczone; pomagają w przygotowaniu gazetek, konkursów czytelniczych, poznają zasady związane z funkcjonowaniem biblioteki i tajniki pracy bibliotekarza, pełnią dyżury na przerwach. Dzieci uczą się tutaj obowiązkowości, uczciwości, zdyscyplinowania, tolerancji, odpowiedzialności, sumienności.

Uczniowie spędzają czas wolny w miłej i serdecznej atmosferze. Chętnych nie brakuje, biblioteka tętni życiem nie tylko na przerwach. Zapraszamy do współpracy wszystkie chętne dzieci oraz rodziców

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Zegar