6 maja 2022 r. o godzinie 17.00 otwiera się pierwsze w Wawrze Centrum Młodzieżowe przy ulicy Korkowej 119/123. Miejsce to będzie czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 15.00–19.00
Centrum będzie bezpieczną i przyjazną przestrzenią dla osób w wieku 13–19 lat. Jej powstanie to odpowiedź na przeprowadzone w naszej dzielnicy badania „Diagnoza potrzeb związanych ze spędzaniem czasu wolnego wawerskiej młodzieży”. Wynika z nich, że młodym ludziom potrzebne jest miejsce, które da im możliwość poczucia autonomii, wolności i decyzyjności. Taką przestrzeń zapewni Centrum, w którym młodzież sama zadecyduje, co chce robić – odrabiać lekcje, oglądać film czy uczyć się ceramiki. Dajemy możliwość spędzania czasu na jej zasadach, budując tym samym poczucie odpowiedzialności, przynależności do grupy i szansę na wszechstronny rozwój. Działania centrum będą koordynowane przez Weronikę Piper, która posługuje się językiem polskim i angielskim, oraz Irynę Yatsyk, która jest ukraińsko- i rosyjskojęzyczna.
Uczniu klas 7-8 oraz licealisto:
To miejsce, które możesz współtworzyć, w którym możesz rozwijać swoje zainteresowania, angażować się w różne działania albo po prostu nie robić nic i relaksować się w przyjaznym środowisku. To właśnie Ty będziesz decydować o tym, jak chcesz spędzać czas, nikt nie będzie Ci niczego narzucać. Zapewniamy Ci przestrzeń i możliwości, a Ty skorzystasz z nich tak, jak będziesz mieć ochotę.
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej, zapraszamy do kontaktu:
Aktualne informacje na temat działania Centrum:https://www.facebook.com/CentrumMlodziezowewWawrze
Rodzicu/opiekunie
serdecznie zapraszamy Wasze dzieci do nowego miejsca na mapie dzielnicy – Centrum Młodzieżowego.
Będzie to przyjazna przestrzeń, której powstanie jest odpowiedzią na wyniki badań potrzeb i preferencji wawerskiej młodzieży w zakresie spędzania wolnego czasu przeprowadzonej w 2020 i 2021 r. przez Urząd Dzielnicy Wawer.
Do opieki nad miejscem zaprosiliśmyFundację na rzecz Wielkich Historii. Będzie to pierwsze takie miejsce w Wawrze i jedno z pierwszych w Warszawie.
Nasza fundacja działa na rzecz edukacji od 2009 roku. Przez ostatnie lata wiele naszych projektów adresowanych było do mieszkańców i uczniów Wawra. Dzięki działalności Digipunktu, projektowi „Falenicka opowieść”, konkursowi literackiemu „Szkoła życia”, wydarzeniom takim jak „Letnie ostatki” czy „Noc Muzeów” opowiadamy Wielkie Historie Wawra, aktywizujemy i edukujemy mieszkańców dzielnicy. Wychodzimy naprzeciw wyzwaniom współczesności, korzystając z doświadczeń pokoleń. Jesteśmy przekonani, że odkrywając historię, możemy rozwijać praktyczne umiejętności krytycznego myślenia, współpracy czy kreatywności.